Nieimienna karta kredytowa: plusy i minusy

Pożyczki ratalne •  Sty 15, 2016 17:00
Nieimienna karta kredytowa: plusy i minusy

Tak zwane nieimienne karty, zarówno debetowe, jak i kredytowe, różnią się od zwykłych tym, że nie nanosi się na nich danych osobowych posiadacza (właścicielem dowolnej karty kredytowej jest bank). Jakie plusy i minusy oferuje ta opcja?

Najpierw o zaletach. Daną kartę możesz otrzymać niezwykle szybko: w zasadzie zarejestrowanie jej trwa około 15 minut. Spersonalizowaną kartę bank musi przygotować i dostarczyć do odpowiedniego oddziału, co zajmuje trochę czasu, nieraz nawet tydzień. Druga zaleta tej karty, która wynika z prostoty jej wykonania to niskie koszty obsługi.

Jak zauważyłeś, plusy są dość duże, napiszmy więc teraz o wadach.

Pierwszą wada będzie w systemie płatności: Najprawdopodobniej (choć niekoniecznie) będzie to karta Maestro lub Visa Electron. Są one tanie w obsłudze, jednak ich funkcjonalność jest ograniczona. Brak Twojego imienia na karcie oznacza niższy poziom zabezpieczeń od utraty, czy kradzieży. O wiele łatwiej skorzystać z Twojej karty bez Twojej wiedzy. Dlatego właśnie przy każdej zapłacie mogą być wymagane odpowiednie dokumenty lub wprowadzenie kodu PIN co nie zawsze jest wygodne.

Ostatnią kwestią jest oprocentowanie: nie zawsze, ale bardzo często na kartach bez imienia, oprocentowanie jest wyższe i to znacznie. Jest to opłata za prędkość wydania karty i zwiększone ryzyko podjęte przez bank. Czy skorzystać z podobnej karty? Ta decyzja pozostaje Tobie!