Karty Kredytowe: Jaką wybrać?

Pożyczki ratalne •  Sty 15, 2016 14:00
Karty Kredytowe: Jaką wybrać?

Dzisiejszy rynek oferuje bardzo wiele możliwości. Polskie banki dają bardzo szeroki wybór różnych kart kredytowych, co nieraz może zdezorientować pożyczkobiorcę. Możemy postarać się dać kilka wskazówek, przydatnych przy wyborze karty kredytowej, jednak niemożliwe jest w jednym artykule przestawić oferty wszystkich banków.

Karty kredytowe pierwszego typu, są przeznaczone na zakupy. Jeśli planujesz rozliczać się w sklepie z pomocą karty kredytowej, warto zwrócić uwagę na zniżki oferowane przez wiele sklepów i handlowych centrów, programy kolekcji punktów i inne.

Karty kredytowe drugiego typu, mogą być przeznaczone na rozliczanie się w podróżach. W tym przypadku, na karcie można zbierać promocyjne kilometry u linii lotniczych, zniżki na parkingi i tym podobne. Banki nieraz oferują karty partnerskie z operatorem telefonii komórkowej, jest to ciekawa oferta, jeśli komuś zależy na oszczędnej łączności.

Istnieje też osobna kategoria wygodnych kart z długim okresem zwłoki, bez opłaty rocznej, lub na przykład z niskim oprocentowanie, W zależności od Twoich planów, warto zwrócić uwagę na takie oferty.

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji, planów wykorzystania karty. Dlatego też, aby nasze porady były bardziej uniwersalne, skupimy się na następującym: wybieraj najbardziej odpowiadający Ci okres zwłoki. Właśnie możliwość szybkiego zwrotu pożyczki, bez odsetek, jest główną zaletą kart kredytowych.